Strelnica

Klub prevádzkuje otvorenú 50 m strelnicu v lokalite pod Kňazovým vrchom. Strelnica má 20 krytých stavov. Okrem toho ponúka priestory na posedenie pri ohnisku s krytým stolom, lavičkami a pekným výhľadom na okolie.

Výstrelný priestorVýstrelný priestor strelnice umožňuje streľbu na vzdialenosť max. 50m. Najčastejšie usporiadavame preteky na 25, 35 a 45m na statické terče. V súčasnosti pripravujeme terčové zariadenia na dynamické disciplíny, čím sa zvýši počet disciplín, ktoré je možné na strelnici strieľať. Strelecké stanoviská sú kryté a v jednej súťažnej smene vieme pripraviť priestory až pre 20 strelcov. Vo výbave strelnice sú aj kovové padacie terče pre pre malorážkové pušky a padacie figúry.

Na strelnici je povolená streľba z pištolí a pušiek kalibru 5,6 až 9mm, veľkorážnych pištolí kalibru 7,62 až 9,65mm, samopalov vz. 58, kaliber 7,62mm pri použití redukovaného streliva vz. 43 a samopalov vz. 61 – Škorpión kalibru 7,65mm.

Pre  strelcov a aj nestrelcov priestory strelnice ponúkajú príjemné posedenie pri ohnisku s krytými lavičkami. Relax a pohodu si môžu vychutnať nielen malé skupiny, ale aj väčšie kolektívy pri kotlíkovom guláši. Trávnaté plochy sú dostatočne veľké aj na loptové a iné hry a súťaže, takže sa u nás zabavia všetky vekové kategórie počas celého dňa.

Na strelnici je k dispozícii elektrická energia. Ako vodný zdroj slúži neďaleká horská studnička. Vo výbave strelnice je aj základné kuchynské náradie. V prípade nepriaznivého počasia sa návštevníci môžu ohriať v maringotke s kachľovou pieckou.

 

Cesta na strelnicu zo smeru Žiar nad Hronom je po ulici Žiarska (príjazd do mesta Handlová), rovno po ulici 29. Augusta (začína za železničným priecestím) ku prvému kruhovému objazdu. Z kruhového objazdu treba zísť na treťom výjazde (smer centrum mesta), pokračovať rovno a odbočiť doľava na druhej odbočke (orientačný bod je budova Slovenskej sporiteľne). Ďalej treba pokračovať rovno po hlavnej ulici smerom na nemocnicu (Ulica Slovenského národného povstania, Ulica Železničiarska). Pri nemocnici treba pokračovať vpravo do kopca a prejsť cez železničné priecestie naľavo. Za priecestím treba pokračovať vpravo a stále rovno až po posledné domy (Ul. Ladislava Novomeského, Ul. Odbojárov). Odtiaľ už len pešky po poľnej ceste, za pásom stromov doprava do kopca.

Cesta na strelnicu zo smeru Prievidza je po ulici Prievidzská ku prvému kruhovému objazdu. Z kruhového objazdu treba zísť na prvom výjazde, pokračovať vľavo, potom vpravo (obísť parkovisko pri Bille) a ísť ďalej až na vrch kopca (Ul. Švermova), kde treba odbočiť vľavo. Následne na najbližšej križovatke opäť doľava a po niekoľkých metroch doprava cez železničné priecestie (Ul. Železničiarska). Za priecestím treba pokračovať vpravo a stále rovno až po posledné domy (Ul. Ladislava Novomeského, Ul. Odbojárov). Odtiaľ už len pešky po poľnej ceste, za pásom stromov doprava do kopca.